מימון המונים לפרויקט סינון העפר מהר הבית

לוגו של אתר התרומות half-shekel

חברים יקרים,

הסרטון הבא מספר סיפור שיש לו חשיבות לגבי כל אחד ואחד מכם בישראל, ויש לו גם חשיבות אוניברסלית. זהו סיפורו של הר הבית, סיפורם של הממצאים הארכיאולוגים הטמונים בעפרו וסיפורו של פרויקט סינון העפר מהר הבית, שבו מידי יום נחשפים ממצאים ארכיאולוגים שהיו במשך אלפי שנים טמונים בעפר.

הפצת הסיפור היא לא עניין פוליטי ולא עניין דתי, אלא דבר פשוט ובסיסי שקשור למי ומה שאנחנו, לזהות שלנו, וליכולת שלנו להבין את העבר של האתר החשוב והמרכזי ביותר בהיסטוריה של עם ישראל. באתר זה התרחשו אירועים דרמטים הרי גורל שתוצאותיהם עיצבו את פני התרבות המערבית ובאופן עקיף השפיעו באופן מכריע על ההיסטוריה האנושית כולה.

יותר מחצי מיליון ממצאים ארכיאולוגים מהר הבית הצטברו במחסנינו במשך העשור האחרון. הממצאים נאספו על ידי יותר מ-170 אלף מתנדבים ומבקרים שלקחו חלק בפרויקט. מקורו של העפר בחפירה בלתי חוקית שביצע הוואקף המוסלמי לפני כ-15 שנה בהר הבית.

כעת הגענו לשלב שבו עלינו להוציא את הממצאים האלו לאור על ידי מחקר מעמיק ומורכב שבסופו של דבר יוביל לפרסום מדעי ופופולארי. הדבר מצריך עבודה רבה ומשאבים רבים. לשם כך השקנו לאחרונה אתר אינטרנט ייחודי על מנת לאפשר לציבור לקחת חלק לא רק בסינון אלא אף במימון של מטלה חשובה זו. אתר אינטרנט זה פועל בשיטת מימון המונים (crowd funding), ותורגם לכ-17 שפות (כולל ערבית) במטרה להפיץ בעולם את סיפורו של הר הבית ושל פרוייקט הסינון, ובכך לאפשר לאוכלוסיות מכל רחבי תבל לקחת חלק במפעל.

לאפשר לאותם ממצאים שהצלנו מהאשפתות להשכח פירושו לשכוח את עברנו.

כנסו לקישור הבא, צפו בסרטון, הפיצו אותו בפייסבוק, טוויטר, וואטסאפ ובכל מדיה אפשרית, ואם יש באפשרותם נשמח גם תרומות.

http://half-shekel.org/he

צחי דבירה
ארכיאולוג פרויקט סינון העפר מהר הבית

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0wzwKYc1FjA?autohide=1&controls=2&fs&modestbranding=0&rel=0&]

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

השאר תגובה