תגובתינו להודעת ראש הממשלה מהיום – טרם גובש פתרון

– הודעה לעיתונות –

בהמשך להודעת ראש הממשלה מהיום תגובתנו היא כי טרם גובש פתרון להמשך הסינון – הקמפיין הקורא לתמיכה ציבורית נמשך.

בהודעת ראש הממשלה שהתפרסמה היום (5 לאפריל) נאמר כי "העבודות לסינון העפר מהר הבית יימשכו". למרות לשון הודעה זו לצערנו עדיין לא סוכם מולנו שום מתווה עקרוני לפתרון בעיית המימון של המחקר המדעי שבלעדיו הסינון של העפר מהר הבית לא יוכל להמשך.

בימים האחרונים פנו אלינו נציגים ממשרד ראש הממשלה על מנת ללמוד את הנושא לעומק ולבחון אפשרות של סיוע מיידי על מנת לאפשר את מימון המחקר וחידוש הסינון. אנחנו מעריכים ומוקירים את מאמצי ראש הממשלה להגיע לפתרון בנושא. סינון העפר ומחקר הממצאים מהר הבית הוא נושא לאומי חשוב ביותר אשר נעשה ברשיון רשות העתיקות בניהולם של הארכיאולוגים ד"ר גביראל ברקאי וצחי דבירה ובחסות המכון לארכיאולוגיה של אוניברסיטת בר-אילן. המחקר ממומן בעזרת "הקרן לקידום הארכיאולוגיה בישראל" העוסקת בעידוד מחקר ארכיאולוגי. תקצוב המחקר של ממצאי הר הבית צריך להיות מנוהל על ידי גוף אשר מרכז עיסוקו הוא מדעי.

מאז שנת 2010 אנחנו פועלים במרץ רב לגיוס כספים עבור מחקר הממצאים. שמחנו מאד לשמוע על רצונו של ראש הממשלה לסייע ולשם כך גם נפגשנו עמו לפני כארבעה חודשים. מכיוון שטרם התקבל הסיוע עד כה ומכיון שהמימון אזל השקנו את קמפיין מימון ההמונים שאנו ממשיכים כעת עד להשגת יעדו.

אנחנו נשמח לדון על פתרונות שיאפשרו את מימון המשך המחקר ואת הסינון בגן הלאומי עמק צורים או בכל מקום אחר.

אנו מודים לראש הממשלה על הבאת הנושא לסדר היום של משרדו.


קישור לקמפיין מימון ההמונים

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

השאר תגובה